Partner serwisu
27 lutego 2018

Od dostawcy sprzętu do dostawcy rozwiązań

Kategoria: Aktualności

Wyzwania stojące dziś przed branżą piasku i kruszyw są liczne i zróżnicowane. Dostosowanie technologii i modernizacja istniejących projektów prowadzi do znaczących oszczędności dla klientów Weir Minerals. Po niedawnym wprowadzeniu na rynek drugiej generacji pompy Warman® WGR®, starszy menedżer produktu w dziale pomp Harvinder Bhabra omawia, w jaki sposób firma wykorzystuje wiedzę fachową w terenie, badania i rozwój oraz wiedzę o produkcji.

Od dostawcy sprzętu do dostawcy rozwiązań

Technologia i innowacje kluczowe dla stworzenia pompy drugiej generacji

Wyzwania stojące dziś przed branżą piasku i kruszyw są liczne i zróżnicowane. Aby pomóc klientom w rozwiązaniu tych problemów, dostawcy sprzętu muszą robić więcej niż tylko sprzedawać maszyny. Wykorzystując nowe technologie, solidną obsługę posprzedażną oraz indywidualne umowy serwisowe oparte na takich czynnikach, jak koszt przetworzonego tonażu, firma Weir Minerals ewoluowała od dostawców sprzętu do dostawców rozwiązań.

Innowacje produktowe i procesowe są nieustannie wprowadzane przez firmę Weir Minerals w celu obniżenia całkowitych kosztów eksploatacji sprzętu, co ilustruje niedawno wprowadzona do obiegu pompa szlamowa Warman® WGR® firmy Weir Minerals. Chęć dostosowania istniejących technologii, wykorzystanie najbardziej zaawansowanych materiałów i zastosowanie najnowszych technik projektowania hydraulicznego pozwala firmie Weir Minerals wykorzystać swoje bogate doświadczenie do wytwarzania najbardziej innowacyjnych i wydajnych produktów na rynku.

W porównaniu z poprzednią wersją, pompa Warman® WGR® drugiej generacji oferuje zwiększoną wydajność, trwałość i łatwość konserwacji, przy zachowaniu wszechstronności oryginalnej pompy WGR. Pompa drugiej generacji jest idealna do zastosowań w branży piasku i kruszyw, a nowa hydrauliczna konstrukcja pozwala na wydajną pracę z szeroką gamą materiałów przy minimalnym zużyciu energii. Ponieważ klienci napotykają na wiele podobnych wyzwań podczas procesu odpiaszczania, pompa WGR® jest również atrakcyjną opcją dla tej aplikacji.

Pompa drugiej generacji oferuje szereg udoskonaleń pierwotnej wersji, w tym niższy koszt eksploatacji dzięki lepszej wydajności i łatwości konserwacji.

Projektowanie zorientowane na klienta

Oryginalna konstrukcja pomp Warman® WGR® została zmodernizowana, ​​aby uwzględnić ulepszenia konstrukcyjne. Po wysłuchaniu opinii naszych klientów wprowadziliśmy następujące zmiany, które obejmują; 

  • jednoczęściową obudowę ssącą,
  • stałe kołnierze i port spustowy.

Zapewnia to prostszą konstrukcję z mniejszą liczbą elementów, łatwiejszą instalację i konserwację oraz możliwość drenażu systemu podczas przestojów. Pompę WGR® drugiej generacji można teraz wyposażyć w szereg opcji dławika o ulepszonym uszczelnieniu, dławik wodny o niskim przepływie, a także w utrzymaniu zdalnie regulowanego zespołu dławika D.

Udoskonalona konstrukcja hydrauliczna zmniejsza wewnętrzne turbulencje, zwiększając w ten sposób wydajność i minimalizując zużycie. Ponieważ globalne koszty energii elektrycznej nadal rosną, pompa drugiej generacji WGR® oferuje redukcję kosztów dla klientów, którzy wymagają bardziej energooszczędnych produktów. Dalsze udoskonalenia w stosunku do oryginalnego projektu obejmują dławik wylotowy o dużej średnicy. Zaprojektowany został on w celu zabezpieczenia przeciw wyższym ciśnieniom wlotowym. Uproszczona konstrukcja z mniejszą liczbą części, powoduje łatwiejszą konserwację.

Dokonano wielu zmian w wirniku, który jest wyłożony gumą Linatex® Premium. Udoskonalona rama nośna zawiera kołnierz zwalniający do łatwego usuwania, podczas gdy sam wirnik jest regulowany, aby zminimalizować zużycie. Zamontowane w wyjmowanej obudowie i przymocowane do sztywnej podstawy, łożyska o dużej pojemności są w stanie wytrzymać duże obciążenia, zapewniając dłuższą żywotność. Dodano także integralne punkty podnoszenia, aby ułatwić bezpieczne przenoszenie ciężkich odlewów. Pompa jest wyłożona gumą Linatex® premium, która zapewnia lepszą trwałość. Powszechnie uważany za odporny na zużycie kauczuk do mokrych zastosowań ściernych - guma Linatex® premium wykonana jest w 95% z naturalnego kauczuku; jest niezwykle wytrzymała i sprężysta. To także najlepsza opcja materiałowa dla mokrych części pompy drugiej generacji WGR®.

Oferta pomp składa się z siedmiu wielkości, od 35 mm do 250 mm, i posiada szereg konfiguracji napędów silnikowych dostosowanych do różnych zastosowań.

Dostosowanie technologii

Ciągłe badania i rozwój są niezbędne do projektowania i wytwarzania pomp wysokiej jakości. Pompa Warman® WGR® drugiej generacji łączy najnowsze materiały i technologie, aby zapewnić jak największą trwałość i wszechstronność.

Jako czołowy producent urządzeń Weir Minerals angażuje się w rozwój i wykorzystanie nowych technologii. Najnowocześniejsze techniki, w tym CFD (obliczeniowa dynamika płynów), zostały wykorzystane przy opracowywaniu Pompy Warman® WGR® drugiej generacji. Narzędzia te pomogły zidentyfikować obszary, w których można przedłużyć żywotność, poprawić sprawność hydrauliczną i zoptymalizować konserwację. Zostało to następnie zweryfikowane podczas prób terenowych. Kluczowym wymaganiem funkcjonalnym było zaprojektowanie elementów zużywających się, aby osiągnąć koniec ich żywotności w przybliżeniu w tym samym czasie, zapewniając w ten sposób mniej przestojów konserwacyjnych i minimalny czas przestojów.

źródło: Weir Minerals
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ