Inwestycje w Gminie Borowa
Poprawa jakości systemu zaopatrzenia oraz efektywności wykorzystania wody na terenie gminy Borowa - zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje zwiększenie wydajności istniejącej SUW poprzez częściową wymianę istniejących urządzeń i instalacji technologicznych, elektrycznych oraz automatyki i sterowania.
Przedsięwzięcie jest dofinansowanego ze środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet FEPK.02 Energia i środowisko Działanie FEPK.02.06 Zrównoważona gospodarka wodno - ściekowa w zakresie zaopatrzenia w wodę.
W ramach zadania planuje się wykonać modernizację SUW w zakresie modernizacji systemu napowietrzania wody, ,wymiany układu dozującego wodorotlenek sodu, wymiany sprężarki powietrza, wymiany złóż filtracyjnych w istniejących filtrach pospiesznych, wymiany armatury sterującej pracą filtrów pospiesznych, montażu filtra pierwszego stopnia oraz drugiego stopnia wraz z wyposażeniem, wymiany dmuchawy płuczącej wraz z osprzętem, wymiany pompy płuczącej filtry wraz z orurowaniem, wymiany zestawu pompowego zasilającego siec wodociągową, modernizacja układu sterowania i wizualizacji pracy, budowę zestawu pompowego kontenerowego na sieci wodociągowej, remont węzłów na sieci wodociągowej, przebudowę dachu budynku Stacji Uzdatniania Wody, budowę zestawu paneli fotowoltaicznych dla zasilania SUW w energię elektryczną.
Projekt jest skierowany do następujących grup odbiorców, do których należy zaliczyć:
Gminę, która zredukuje koszty funkcjonowania gospodarki wodnej na jej terenie i podniesie jakość i ilość wody do spożycia, całą społeczność Gminy, gdyż inwestycja przyczyni się do poprawy gospodarki wodnej na terenie gminy, Inwestorów, ponieważ na terenie gminy istnieje duże zainteresowanie projektami o charakterze inwestycyjnym.
Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości wody i efektywności środowiskowej oraz ekonomicznej usług jej dostawy oraz obniżenia awaryjności i zapewnienia stabilnego w czasie efektu uzdatniania.
Efektem realizacji projektu będzie oddana do eksploatacji zmodernizowana i doposażona w inteligentny system zarządzania siecią wodociągową stacja uzdatniania wody.
Całkowity koszt projektu po wyborze Wykonawcy robót oraz nadzoru inwestorskiego wynosi 3 118 806,45 zł, w tym wysokość wkładu z Funduszy Europejskich na lata 2021 – 2027 w kwocie 2 650 985,48 zł.
Komentarze