Partner serwisu
29 marca 2024

Będzie nowy wodociąg i pompownia wody w gminie Krynice

Kategoria: Aktualności

Gmina Krynice ogłosiła przetarg na rozbudowę infrastruktury wodociągowej. Prace będą prowadzone w Antoniówce i Krynicach, a większość kosztów samorząd pokryje dotacją z ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Będzie nowy wodociąg i pompownia wody w gminie Krynice

Pierwsze zadanie będzie polegać na budowie nowego zbiornika na wodę oraz sieci wodociągowej z przyłączami o łącznej długości prawie 6,5 kilometra w Antoniówce w stronę miejscowości Budy.

Nowa sieć zastąpi starą, wykonaną jeszcze z materiałów zawierających azbest. Po zakończeniu tej inwestycji dostęp do gminnego wodociągu będą mieć wszyscy mieszkańcy Antoniówki. W Krynicach trzeba wybudować pompownię wody, żeby podnieść ciśnienie w sieci. Obecnie woda jest tutaj dostarczana systemem grawitacyjnym, a to nie wystarcza, by zapewnić bezpieczeństwo przeciwpożarowe na wymaganym poziomie - tłumaczy wójt gminy Krynice Jacek Wiśniewski.

Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 4 kwietnia, a wszystkie prace mają być wykonane w ciągu siedmiu miesięcy od podpisania umowy.

Jeśli ceny zaproponowane przez uczestników przetargu nie przekroczą wartości kosztorysowej pieniądze z "Polskiego ładu" zostaną wykorzystane na pokrycie 95 procent kosztów. Resztę gmina musi wygospodarować z własnego budżetu.

źródło: Urząd Gminy Krynice
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ