Partner serwisu
08 marca 2024

Modernizacja stacji uzdatniania wody w gminie Zelów

Kategoria: Aktualności

Trwają prace projektowe dotyczące modernizacji ujęcia i stacji uzdatniania wody w Zelowie. Istniejącą stację wybudowano w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Od tego czasu Gmina Zelów prowadziła rozbudowę sieci wodociągowych. Obecnie możliwości uzdatniania wody są niewystarczające, a urządzenia wymagają wymiany lub modernizacji. W okresie upałów i wiosenno-letnich suszy zaobserwowano pojawiające się problemy z dostawą wody pitnej. Potrzeby mieszkańców i rolników przewyższają możliwości techniczne stacji.

 

To bardzo potrzebna, ale i bardzo kosztowna inwestycja – podkreśla Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek – Dzięki pozyskaniu przez nas dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz środkom z budżetu Gminy Zelów zmodernizujemy stację, co zapewni komfort, i przede wszystkim bezpieczeństwo naszym mieszkańcom.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 13 mln zł.

Inwestycja obejmuje rozbudowę i przebudowę ujęcia i stacji wodociągowej w Zelowie (w formule zaprojektuj i wybuduj) w zakresie opracowania dokumentacji projektowej oraz roboty związane z modernizacją stacji. Modernizacja, w formule zaprojektuj i wybuduj, istniejącej stacji uzdatniania wody w Zelowie obejmuje zarówno opracowanie kompletnej dokumentacji przedsięwzięcia wraz z opracowaniem geologicznym, uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń, jak również modernizację stacji, w ramach której wykonane zostaną następujące prace:

  • wykonanie w ramach zatwierdzonych zasobów wodnych kompletnych studni zastępczych ujęcia wody wraz z obudowami i pompami,
  • zamontowane zostaną dodatkowe urządzenia odżelaziaczy i odmanganiaczy,
  • zmodernizowane zostaną istniejące urządzenia stacji.

W ramach przedsięwzięcia stacja wyposażona zostanie w dodatkowe sprężarki powietrza, mieszacze wodno-powietrzne, pompy płuczące, wybudowany zostanie dodatkowy zbiornik retencyjny wody. Zmodernizowana zostanie pompownia II stopnia, a także wykonany zostanie niezbędny remont istniejącego budynku SUW. W ramach zadania zmodernizowany również zostanie układ sterowania stacji i układ zasilania urządzeń.

źródło: Gmina Zelów
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ