Partner serwisu
07 marca 2024

Pompownia wody dla kilku rzeszowskich osiedli będzie zmodernizowana

Kategoria: Aktualności

120 metrów bieżących rur zostanie wymienionych w pompowni wody przy ulicy Armii Krajowej w Rzeszowie. Dzięki nowemu zbiornikowi wody przy ulicy Morgowej taka duża inwestycja może odbyć się bez większych utrudnień dla odbiorców wody.

Pompownia wody przy ulicy Armii Krajowej jest bardzo ważnym elementem rzeszowskiego systemu zaopatrzenia mieszkańców w wodę. Zaopatruje mieszkańców terenów Rzeszowa od alei Armii Krajowej w kierunku wschodnim (w kierunku Łańcuta). To między innymi osiedle Pobitno, osiedle Słocina i duże tereny gminy Chmielnik.

Pompownia powstała w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku. System rur składających się na te instalacje jest już więc stary i zużyty.

W rzeszowskim MPWiK-u podjęto decyzję o ich wymianie. Podlega jej 120 metrów bieżących rur o średnicach od 80 do 400 milimetrów. Wszystkie prace modernizacyjne wykonują pracownicy MPWiK.

Gruntowna modernizacja pompowni wody zawsze powoduje utrudnienia i uciążliwości dla odbiorców. Jednak w Rzeszowie udaje się ich uniknąć, a modernizacja znakomicie podkreśla jedną z wielu zalet nowego zbiornika wody przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno.

Dzięki temu zbiornikowi i pompowni, która tam się znajduje możemy przeprowadzać remont systemu przy Armii Krajowej minimalizując uciążliwości dla odbiorców. Rolę remontowanej pompowni przejmuje ta na terenie zbiornika przy Morgowej i nie ma konieczności wyłączania dostaw wody dla mieszkańców. To bardzo wielkie ułatwienie naszej pracy i utrzymanie komfortu życia dla mieszkańców – mówi Marek Ustrobiński, prezes zarządu MPWiK w Rzeszowie. – Najważniejsze prace modernizacyjne w pompowni przy Armii Krajowej planujemy sfinalizować do końca lutego bieżącego roku – dodaje Robert Potoczny, dyrektor ds. technicznych rzeszowskiego MPWiK.

źródło: MPWiK - Rzeszów
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ