Partner serwisu
29 czerwca 2017

Piotr Kańtoch: Już nie jesteśmy producentem pomp

Kategoria: XXIII Kongres Użytkowników Pomp

– Obserwujemy, że firmy takie jak nasza, które dostarczały produkty, muszą się przekształcić w przedsiębiorstwa inżynierskie. My już nie jesteśmy producentem pomp, jesteśmy firmą inżynierską, która zajmuje się rozwiązywaniem problemów – powiedział Piotr Kańtoch, wiceprezes zarządu Grupy Powen-Wafapomp S.A.

Piotr Kańtoch: Już nie jesteśmy producentem pomp

– Ostatnie 10 lat to bardzo ważny okres w historii techniki pompowej. Technika pompowa, która nas otacza, i świat związany z nią niesamowicie się zmieniły. Obserwujemy, że firmy takie jak nasza, które dostarczały produkty, muszą się przekształcić w przedsiębiorstwa inżynierskie. Zajmujące się znacznie szerzej tematem niż tylko dostawą pomp. My już nie jesteśmy producentem pomp, jesteśmy firmą inżynierską, która zajmuje się rozwiązywaniem problemów. A da się to zrobić, dostarczając m.in. pompy – wyjaśnił Piotr Kańtoch, wiceprezes zarządu Grupy Powen-Wafapomp S.A.

– Obecnie zajmujemy się projektowaniem, nadzorem realizacyjnym, instalowaniem: pomp, rur, armatury, napędów, sterowania, ale również uruchamianiem i oddawaniem do użytku – zaznaczył wiceprezes zarządu. – Rynek zgłasza takie potrzeby coraz częściej. Więc w ostatnich latach działamy już jako firma inżynierska. Mamy wrażenie, że będziemy w taki sposób funkcjonować coraz częściej – dodał.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ