Partner serwisu
15 listopada 2018

Zarzuty w sprawie śmiertelnego wypadku przy pracy w przepompowni ścieków

Kategoria: Aktualności

Artur C., zastępca wójta w Solcu-Zdroju i Henryk P., brygadzista w Referacie Gospodarki Komunalnej staną przed Sądem Rejonowym w Busku-Zdroju. Chodzi o sprawę śmiertelnego wypadku przy pracy w przepompowni ścieków w miejscowości Zołcza-Ugory. We wrześniu ubiegłego roku dwóch mężczyzn zatruło się tam siarkowodorem. Jeden z nich, 51-letni pracownik usług komunalnych zmarł w szpitalu - podaje Radio Kielce.

Zarzuty w sprawie śmiertelnego wypadku przy pracy w przepompowni ścieków

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że niedawno skierowano w tej sprawie akt oskarżenia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że odpowiedzialność za to zdarzenie ponoszą przełożeni pokrzywdzonych pracowników. 

- Prokurator przedstawił zarzuty Henrykowi P., bezpośredniemu przełożonemu pokrzywdzonych oraz Arturowi C., zastępcy wójta Solca-Zdroju, w którego zakresie obowiązków znajdowała się odpowiedzialność za realizację zadań wykonywanych przez referat. Zarzuty związane są z niedopełnieniem obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz nieumyślnego doprowadzenia do śmierci jednego z pokrzywdzonych i spowodowania u drugiego choroby realnie zagrażającej życiu - mówi Daniel Prokopowicz.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Grozi im 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: radio.kielce.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ