Partner serwisu
25 lipca 2018

Pokolenia ekspertów pomp Warman® - Koichi Yajima

Kategoria: Aktualności

W ramach obchodów 80-lat pomp Warman® firma przedstawia drugi profil w serii ekspertów, którzy byli zaangażowani w stworzenie tej pompy. Od poprzednich i obecnych inżynierów po dystrybutorów i klientów, seria „Pokolenia ekspertów” bada ważny wkład tych osób w rozwój najbardziej znanego produktu Weir Minerals, pomp Warman®.

Pokolenia ekspertów pomp Warman® - Koichi Yajima

Pan Koichi Yajima dołączył do Nisso Steel jako inżynier pomp w 1967 roku. Od ponad 40 lat współpracuje z Nisso Steel, znanym obecnie pod nazwą Pacific Machinery & Engineering Co., Ltd. (PME). Był jednym z inżynierów, którzy wspierali rozwój pomp Warman® w Japonii od początkowych etapów do okresu wzrostu. Nawet po przejściu na emeryturę, Pan Yajima nadal wraca do PME raz w miesiącu, aby przekazać swoją ogromną wiedzę na temat technologii pomp młodym inżynierom.

Wspomina swój czas poświęcony pompom Warman® i z dumą opisuje swoją historię i sposób w jaki pompa Warman® wytrzymuje próbę czasu.

Obecnie świętuje się jubileusz marki Warman® na całym świecie, ale to Nisso Steel w Japonii była pierwszą zagraniczną firmą, która wyraziła zainteresowanie australijską pompą do szlamu. 

Kóre wydarzenia doprowadziły do ​​pierwszej międzynarodowej ekspansji pompy Warman®?

Zarówno Nisso Steel, jak i Rasa Corporation (RASA) zostały po raz pierwszy poinformowane o pompie Warman® w 1957 r., Kiedy pan Harry Woodfield, australijski inżynier górnictwa i bardzo bliski przyjaciel pana Sei-ichi Ichikawy, ówczesnego prezesa RASA, podzielił się bardzo kompaktową i wyjątkową pompa do szlamu zainstalowaną w prawie wszystkich australijskich kopalniach. Informacje te zostały następnie przekazane Panu Takiji Oyane, prezesowi Nisso Steel w owym czasie, który natychmiast przeprowadził badania terenowe w Australii. Następnie wynegocjował umowę techniczną z samym panem Charles'em Warmanem.

Charles Warman i Nisso Steel zawarli umowę licencyjną na wyłączną produkcję i sprzedaż pomp Warman® w Japonii w dniu 29 czerwca 1959 r. Jednocześnie Nisso Steel i RASA zawarły umowę o wyłącznej dystrybucji, a wszystkie te relacje przeniesione z Nisso Steel do Pacific Metals, a następnie do Pacific Machinery & Engineering i kontynuowane są do dzisiaj, prawie 60 lat po tym wydarzeniu.

Jak popularna jest pompa Warman® w Japonii?

Pierwszą sprzedaną przez nas pompą Warman® była pompa Warman® SC do Dowa Mining Kosaka Works w 1959 roku. Seria Warman® SC nadal jest najlepiej sprzedającymi się pompami w Japonii.

Od rozpoczęcia współpracy między trzema stronami sprzedano ponad 138 000 pomp Warman®. Pompy Warman®, będące liderem w branży pomp szlamowych pozostają kluczowym produktem dla PME i RASA.

Jak sądzisz, co Twoim zdaniem klienci lubią w pompach Warman®?

Myślę, że istnieje wiele czynników, w tym łatwość montażu i demontażu pomp w miejscu ich pracy lub duża różnorodność wymiennych części mokrych w różnych materiałach, które pasują do wielu różnych zastosowań. Ich wytrzymałe i trwałe konstrukcje oznaczają, że mogą być używane przez wiele lat, zmieniając części mokre i uszczelnienia, podczas gdy napęd z paskiem klinowym daje elastyczność użycia w różnych zadaniach. To właśnie z powodu tych wszystkich czynników pompy Warman® wytrzymują próbę czasu.

Czy jest jeden moment, który wyróżnia się w czasie sprzedaży pomp Warman®?

Po katastrofie tsunami w 2011 roku spowodowanej trzęsieniem ziemi w Japonii otrzymaliśmy zlecenia naprawy pomp od firmy hutniczej w rejonie Tohoku. Podczas całkowitego remontu nasi inżynierowie zauważyli, że wiele z powracających pomp Warman® zostało zbudowanych w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Ponownie zdaliśmy sobie sprawę z wielkich zalet pomp Warman®, w tym z ich wytrzymałej, trwałej konstrukcji i łatwości konserwacji. Pompy te są nadal w eksploatacji.

Nie można też zapomnieć o 26 jednostkach pomp Warman® 600SY-GSL zainstalowanych u klienta w 2000 roku. Podczas fazy rozruchu napotkaliśmy poważne problemy z wibracją i uszkodzeniem uszczelnienia mechanicznego. Jednak wraz z inżynierami z Weir Minerals zaprojektowaliśmy rozwiązanie, zmieniając konstrukcję podstawy i dodając otwory wentylacyjne do wirnika.

Czy możesz opisać ewolucję japońskiego krajobrazu górniczego i jak to wpłynęło na markę Warman®?

Podczas japońskiego "cudu gospodarczego" od lat pięćdziesiątych do siedemdziesiątych rozkwitał przemysł wydobywczy, a węgiel, złoto, srebro, miedź i cynk wydobywano w zakładach w całym kraju. Pompy Warman® odgrywały bardzo ważną rolę w aplikacjach w tym okresie, w których wymagane były wytrzymałe, odporne na erozję i korozję właściwości.

Jednakże przemysł wydobywczy został poważnie dotknięty, gdy zapotrzebowanie na energię gwałtownie zmieniło się z węgla na ropę, ze względu na wyczerpywanie zasobów. Doprowadziło to do paraliżującego połączenia degradacji jakości produktu i zwiększenia kosztów wydobycia, czego skutkiem było zamknięcie większości krajowych kopalni w Japonii.

Pomimo ograniczonej liczby kopalń działających dziś w Japonii, aplikacje pomp Warman® zostały szeroko rozszerzone dzięki zaletom podwójnej obudowy. Unikalna kombinacja różnych mokrych materiałów, takich jak guma i metal, z właściwościami zużycia, erozji lub odporności na korozję sprawia, że ​​pompy Warman® są odpowiednie dla szerokiej gamy zastosowań i przemysłu w całym kraju. Dzisiaj można znaleźć pompy Warman® do zastosowań przemysłowych, w tym chemikalia, rafinowanie i przetwarzanie metali, wytapianie, elektrownie węglowe, żywność, zaopatrzenie w wodę, ścieki, a nawet elektronikę.

Uważam, że pompy Warman® w znacznym stopniu przyczyniły się do wzrostu wydajności i zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska przez japońskich użytkowników.

Patrząc w przyszłość, gdzie wyobrażasz sobie Warmana® za kolejne 80 lat?

Myślę, że członkowie Weir Minerals, PME i RASA zgodziliby się ze mną, gdy powiem, że mocno wierzę, że silne relacje biznesowe między wszystkimi trzema partiami będą istnieć na zawsze.

źródło: e-weirminerals.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ