Partner serwisu
22 maja 2018

Zestaw Hydroforowy Hydro-Vacuum w Twierdzy Szyfrów

Kategoria: Aktualności

Zamek Czocha to jedna z najbardziej znanych twierdz obronnych w Polsce. Powstała w 1217 roku jako warownia graniczna na pograniczu śląsko-łużyckim, natomiast bardziej znana jest z serialu „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, gdzie zamek był siedzibą szyfrantów Abwehry.

Zestaw Hydroforowy Hydro-Vacuum w Twierdzy Szyfrów

W związku z modernizacją obiektu oraz dostosowania go do wymagań przepływu i ciśnienia wody dla celów gaśniczych, podjęto decyzję o budowie stacji hydroforowej na bazie rozwiązania Hydro-Vacuum S.A. fabryki pomp i systemów pompowych z Grudziądza. Modernizacji uległy również instalacja, hydranty zewnętrzne oraz stacja poboru wody.

Stacja hydroforowa została umiejscowiona w pomieszczeniu podziemnym przylegającym do zbiornika przeciwpożarowego o pojemności użytkowej 200m3, gdzie w razie pożaru będzie czerpała wodę do gaszenia za pomocą przewodu ssawnego. Zbiornik i instalacje zostały tak zbudowane aby umożliwić uzupełnienie 100% pojemności w czasie nie dłuższym niż 48h.

Obiekt został zaprojektowany w taki sposób aby pompa główna zapewniała maksymalny równoczesny przepływ na dwa hydranty zewnętrzne DN80 oraz punkt napełniania wody i równocześnie na jeden z obiegów instalacji wewnętrznej zamku przy zachowaniu maksymalnego wymaganego ciśnienia. Oczywiście możliwa jest praca każdego obiegu indywidualnie gdy pozostałe obiegi w tym czasie nie pracują.

Stacja hydroforowa zapewnia stałe ciśnienie dyspozycyjne niezależnie od aktualnego rozbioru, utrzymując stałe wymagane ciśnienie za pomocą przetwornika częstotliwości – przy zmianie przepływu – regulując obroty silnika pompy. Pompa główna posiada swój stały zamiennik – pompę rezerwową o identycznych parametrach. W samym pomieszczeniu hydroforni temperatura powietrza to 5-10°C, dlatego dla zapewnienia optymalnej temperatury i wilgotności zamontowano grzejniki elektryczne oraz pochłaniacz wilgoci.

Projektantem stacji hydroforowej w Zamku Czocha jest biuro projektowe Prodomar z Lubania.

źródło: hydro-vacuum.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ