Partner serwisu

Odszedł prof. dr hab. inż. Marek Gawliński

Kategoria: Z życia branży

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 21.07.2016 r. zmarł nagle prof. dr hab. inż. Marek Gawliński.

Odszedł prof. dr hab. inż. Marek Gawliński

 

Prof. Gawliński był wybitnym specjalistą w dziedzinie techniki uszczelnień oraz Członkiem Rady Programowej czasopisma "Pompy Pompownie".

 

Prof. Marek Gawliński prowadził badania w zakresie uszczelnień i techniki uszczelniania od 50-lat. Zbudował od podstaw laboratorium techniki uszczelniania, otrzymało ono Uznanie Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie badania uszczelnień spoczynkowych. Był autorem ponad 130 artykułów, monografii, 10 patentów oraz ponad 100 raportów dla przemysłu krajowego i zagranicznego. Współpracował z takimi krajowymi producentami uszczelnień jak Morpak, INCO,  Gambit oraz z zagranicznymi  Bruss Dichtungstechnik, Niemcy, Chicago Rawhide Industries, USA, Trostel,USA, Slade,USA. Temac,Czechy. Prowadził przez kilka lat autorski wykład z techniki uszczelniania dla studentów Wydz. Mech.-Energetycznego PWr. Prowadził ponad 30 prac magisterskich i prawie wszystkie z nich dotyczyły techniki uszczelniania. Wypromował czterech doktorów nauk technicznych w zakresie uszczelnień. Marek Gawliński był współorganizatorem XIII Międzynarodowych konferencji na temat uszczelnień i techniki uszczelniania.

 

Redakcja składa rodzinie zmarłego szczere wyrazy współczucia.

Ostatnie pożegnanie śp. Prof. Marka Gawlińskiego odbyło się 3 sierpnia 2016 roku (środa) o godz. 13.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Jakuba i Krzysztofa przy ul. B. Krzywoustego 291, Wrocław Psie Pole. Po nabożeństwie odbył się pogrzeb na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Gorlickiej.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ